Zespół Szkół Nr 11

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Aktualności Podsumowanie realizacji programu własnego „Wrocław w czterech odsłonach”

Podsumowanie realizacji programu własnego „Wrocław w czterech odsłonach”

Drukuj

Podsumowanie programu regionalnego w klasach 3d i 3fW roku szkolnym 2016/2017, w klasie 3d i 3f SP realizowany był program własny „Wrocław w czterech odsłonach”.

 

Dotyczył on pierwszego etapu edukacyjnego szkoły podstawowej, stwarzał uczniom możliwość poznania swojego miasta, kształtował postawy patriotyczne, a także szacunek wobec historii i tradycji.

Program został podzielony na następujące działy:

I. Wrocław sięga chmur

II. Wrocław zielenią malowany

III. Na prawo most, na lewo most…

IV. Średniowieczny Wrocław

Głównym celem edukacji regionalnej jest rozwijanie w dziecku poczucia własnej tożsamości regionalnej, a tym samym kształtowanie postawy zaangażowania w sprawy własnego środowiska oraz wyposażanie ucznia w wiedzę o własnym regionie w połączeniu z wiedzą o własnym państwie i narodzie.

Program realizowany był w ramach zajęć edukacji wczesnoszkolnej oraz na zajęciach dodatkowych w ramach kół zainteresowań: koła teatralnego, koła regionalno – komputerowego, zajęć rozwijających zainteresowania.

Uczniowie poznawali swoje miasto podczas wyjść do Parku Grabiszyńskiego, Parku Miejskiego, na Ostrów Tumski, gdzie oglądali przedstawienie Teatru na Ostrowie pt.: „Mały Ostrów Wielki Tumski”. Zwiedzili Rynek a także brali udział w Konferencji foresight 2036 – 2056 w Auli Uniwersytetu Wrocławskiego. Na Uniwersytecie Przyrodniczym w Aulii J. Pawła II uczestniczyli w Festiwalu Kultury Ukraińskiej „Viva Ukraina”.

W ramach realizacji programu gościli na swoich zajęciach pt. „Mkną po szynach niebieskie tramwaje” panią Elżbietę Krawczyk, która zdobyła tytuł najlepszej motorniczej w Polsce.

Powstały prace plastyczne dotyczące Wrocławia, albumy o naszym mieście, uczniowie poznali wrocławskie legendy. Zbiorowa praca plastyczna „Wrocław w czterech odsłonach” wykonana przez uczniów klasy 3d wzięła udział w międzyszkolnym konkursie „Wrocław – kochamy nasze miasto”.

Program zaowocował przedstawieniami klasowymi „Kluskowa brama” (w kl. 3d) i „Kamienna głowa” (w kl. 3f). Zostały one zaprezentowane rodzicom.

"Kluskowa brama" - kl. 3d

"Kamienna głowa" - kl. 3f

Na dodatkowych zajęciach regionalno – informatycznych dzieci m. in. tworzyły grafikę komputerową i prezentacje multimedialne, poznawały elementy programowania, tworzyły quizy o Wrocławiu.

Zapraszamy do rozwiązania quizów, które znajdziecie w menu "Sprawdź się" w zakładce Quizy o Wrocławiu

 


Certyfikaty

Szkoła Odkrywców Talentów Szkoła dbająca o bezpieczeństwo Szkoła bez przemocy
Szkoła z klasą
Szkoła promująca zdrowie WF z klasą