Zespół Szkół Nr 11

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Start Aktualności Narodowe Czytanie - "Wesele" St. Wyspiańskiego

Narodowe Czytanie - "Wesele" St. Wyspiańskiego

Drukuj

Narodowe Czytanie Już po raz piąty nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskim projekcie Narodowe Czytanie. Uczniowie klas młodszych spotkali się 5 września 2017r. na wspólnym czytaniu „Wesela” S. Wyspiańskiego. W spotkaniu wzięła udział p. Dyrektor - Ewa Materka oraz p. Wicedyrektor - Małgorzata Pyra.

 

W holu szkoły przygotowano okolicznościową tablicę z informacjami o projekcie Narodowego Czytania oraz wystawę poświęconą twórczości Stanisława Wyspiańskiego.

Na początku spotkania odczytano fragmenty listu Prezydenta Polski, który zapraszał wszystkich Polaków do wspólnego czytania wielkich dzieł literatury polskiej. Następnie przedstawiona została sylwetka S. Wyspiańskiego ilustrowana prezentacją multimedialną. Informacja o tematyce utworu zobrazowana była zdjęciami i lalkami symbolizującymi głównych bohaterów. Odczytany został fragment dzieła – rozmowa Poety z Panną Młodą, a następnie wszyscy uczestnicy spotkania zaśpiewali piosenkę „Krakowiaczek jeden”.

Na zakończenie szkolnych obchodów Narodowego Czytania zostały wyznaczone klasom zadania do wykonania, których efekty zostały zaprezentowane na wystawie w holu szkoły.

 


Certyfikaty

Szkoła Odkrywców Talentów Szkoła dbająca o bezpieczeństwo Szkoła bez przemocy
Szkoła z klasą
Szkoła promująca zdrowie WF z klasą