Start Biblioteka Wiosenna ławeczka bookcrossingowa

Wiosenna ławeczka bookcrossingowa

Wiosenna ławeczka bookcrossingowa„Dzielenie się książką jest lepsze od jej posiadania” – to nowa forma promocji czytelnictwa na świecie, która sprzyja skojarzeniu książki z przygodą.

Od grudnia 2013 roku uczniowie Szkoły Podstawowej nr 43 czynnie włączyli się do międzynarodowej akcji: „Uwolnij Książkę”, czyli bookcrossing. Główną ideą bookcrossingu jest celowe przekazywanie książek na półki bookcrossingowe, aby każdy mógł je przeczytać i przekazać dalej. W naszej szkole półeczka do bookcrossingu mieści się w budynku A obok sali 59.

W czwartek 20 marca 2014 roku odbyło sie uroczyste otwarcie wiosennej ławeczki bookcrossingowej. Na uroczystość zostały zaproszone: Pani Dyrektor Ewa Materka oraz Panie Wicedyrektor: Dorota Pawlak, Violetta Kaczmarska i Halina Szymaniak. Panie Dyrektor dokonały symbolicznego przecięcia wstęgi.

W grudniu w zaczarowany świat literatury zabrała nas Pani Dyrektor Ewa Materka. Teraz zrobiła to Pani Wicedyrektor Dorota Pawlak, która przeczytała fragment książki Marzeny Kuźmińskiej, "Święta z Tradycją". Wszyscy z zaciekawieniem wysłuchaliśmy informacji o dawnych polskich tradycjach związanych z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny.

Przedstawiciele klas 1-6, biorący udział w otwarciu ławeczki przynieśli wiosenne symbole: biedronki, kwiaty, żaby, motyle ... Wokół ławeczki zrobiło się bardzo wesoło i kolorowo.

Pani Maria Krokowska ogłosiła konkurs organizowany dla wszystkich uczniów klas 1-6 na polską nazwę "bookcrossing". Czekamy na Wasze propozycje. Szczegółowe informacje w bibliotece szkolnej.

Zapraszamy wszystkich do korzystania z ławeczki i do uwalniania swoich książek. Prosimy o przestrzeganie zasad bookcrossingu i dbania o zebrany na naszej półeczce księgozbiór.

Spotykamy się w czerwcu na otwarciu letniej ławeczki. Do zobaczenia. Uśmiech