Start Świetlica

WITAMY W ŚWIETLICY SZKOLNEJ Uśmiech

Lubimy naszą świetlicę.

Panie wychowawczynie pomagają nam odrabiać zadania domowe.

Bawimy się bezpiecznie i miło spędzamy czas.

Bawimy się na dworze gdy tylko pogoda nam pozwala.

Na spacerach znajdujemy skarby.

Uczymy się fotografować na zajęciach w Świetlicowym Klubie Fotograficznym.

W świetlicy szkolnej pracują następujący nauczyciele:

• Hanna Sawicka - kierownik świetlicy
  • Joanna Agacka
  • Grażyna Janik
  • Kinga Jędrzejewska
  • Anna Kulesza
  • Magdalena Pastuszka
  • Jolanta Sójka
  • Grażyna Staniszewska
  • Janina Szulakowska
  • Anna Świta - Zembrzuska
  • Anna Trelak
  • Dorota Tylutka

Opieka realizowana jest w godz. 630 - 1700.

Zapisy do świetlicy szkolnej odbywają się w czerwcu i dodatkowo w pierwszym tygodniu września. Karty zapisu są do pobrania na stronie internetowej i w świetlicy ZS Nr 11. W świetlicy obowiązuje Regulamin wewnętrzny świetlicy szkolnej ZS Nr 11.

regulamin świetlicy - rok szkolny 2017/2018 [PDF]

W świetlicy dzieci mogą odpocząć, oczekiwać na zajęcia dodatkowe, zjeść gorący posiłek w stołówce szkolnej, odrobić lekcje pod nadzorem i z pomocą wychowawców.

Uzupełniając ofertę edukacyjną szkoły, świetlica proponuje dzieciom rozwijanie zainteresowań i umiejętności poprzez szeroki wachlarz zajęć plastycznych, muzycznych i ruchowych. Ważne miejsce w działaniach wychowawczych zajmują zagadnienia związane z kultywowaniem tradycji i zwyczajów ludowych oraz patriotyzmem. Rozwijanie sprawności społecznych realizowane jest poprzez zajęcia integracyjne z elementami psychoedukacji i socjoterapii, gry i zabawy przeciwdziałające agresji oraz ćwiczenia relaksacyjne.

Stałą imprezą świetlicy szkolnej jest pasowanie wychowanka na „Świetlika”, symbolizującego światełko niesienia pomocy drugiemu koledze, szczególnie niepełnosprawnemu.